Aeolus – najlepszy robo-przyjaciel człowieka

śr., 31.01.2018

Temat robotów, na stałe zagościł na naszej stronie, wszystko przez odbywające się pomiędzy 9 a 12 stycznia w Las Vegas Targi Consumer Electronic Show. Podczas tego niezwykłego wydarzenia ze świata automatyki, robotyki i elektroniki,  prezentuje się nowe technologie, które dotyczą sprzętów AGD,  komputerów, smartfonów, robotów czy samochodów.

Naszą uwagę przykuł niepozorny, o wzroście 12 latka, robot Aeolus. Marzenia o domowym robocie, który wykona za nas prace porządkowe, staje się powoli prawdą. Robot ma dłonie zdolne do chwytania i przenoszenia przedmiotów, a więc może poukładać rzeczy na ich miejscach, odkurzyć, czy nawet podać napój wprost to twoich rąk. Aeolus został wyposażony  w “oczy”, które pozwalają mu widzieć otoczenie, a także “mózg”,  który pozwala mu przetwarzać i rozumieć to co widzi. Czy to wszystko? Oczywiście,  że nie!  Dzięki funkcji zapamiętywania obiektów, może je łatwo odnaleźć. Na pytanie:  Gdzie są moje klucze? robot nie tylko odpowie kilkoma „bip-bip” , ale po chwili dostarczy zgubę to rak właściciela.

Jesteście zachwyceni? My tak. Pora na zimny prysznic cenowy?  Ależ nie! Niektóre źródła podają, że cena ma nie przekraczać 20 tys. dolarów. Nadal sporo, ale……kupujcie dolary, póki kurs niski!

Wyczyny Aeolus’a można obejrzeć tutaj:

Źródła: 

  1. http://www.benchmark.pl/aktualnosci/aeolus-robot-ktory-posprzata-mieszkanie-i-przyniesie-piwo.html
  2. https://www.theverge.com/2018/1/9/16868856/aeolus-robot-beer-fridge-ces-2018
  3. https://www.purepc.pl/felietony/ces_2018_podsumowanie_tegorocznej_edycji_targow

Posted by admin