Robo rewolucje w kuchni

pt., 08.06.2018

Jedzenie, czterech kolegów ze studiów i robot, brzmi trochę jak opis komedii, nieprawdaż? To, jednak przepis na sukces i smaczny obiad także.  W Bostonie Michael Farid, Brady Knight, Luke Schlueter i Kale Rogers przekuli potrzebę w niezwykły projekt -zrobotyzowaną kuchnię!

Jak wygląda to w praktyce? Wybierasz się do restauracji „Spyce”,  wita Cię miła obsługa, siadasz przed ekranem dotykowym i komponujesz swoje danie.  Wybór jest ogromny i niemal każdy odnajdzie swój smak, a jakość posiłku gwarantuje Szef kuchni Daniel Boulud (nagrodzony gwiazdkami Michelin), którego jak sami mówi, zachwyciła precyzja zrobotyzowanej kuchni.

Po złożeniu zamówienia do jednego z siedmiu obrotowych podgrzewaczy trafiają surowe składniki, które są podgrzewane i mieszane. Potem, jak twierdzą właściciele restauracji następuje „odrobina magii” i danie jest gotowe w 3 minuty. Zimnymi dodatkami zajmuje się pracownik, który wydaje posiłek klientom.

Wszystko brzmi świetnie, ale pewnie myślisz, że to restauracja serwująca wyszukane dania, gdzie trzeba rezerwować stolik i zbierać miesiącami pieniądze, by zapłacić za kolację. Otóż nie! Restauracja nie rezerwuje stolików, gdyż jest fast-food’em, serwującym dania za 7,50$.

Czekamy na polską wersję „Spyce”, nasz zespół testujący gotowy do prób. Widelce w dłoń!:)

Mamy również dla Was filmik:)

Smacznego….tzn. miłego oglądania:)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=61&v=9LqqcDL99UA

Źródła: 

  1. www.businessinsider.com/spyce-restaurant-uses-robotic-kitchen-cook-food-three-minutes-fast-casual-boston-2018-5?IR=T
  2. automatyka.pl/wiadomosci-i-komunikaty/robotyzacja-restauracji-z-korzyscia-dla-klientow-138836-10?refo=eb&refa=ha758
  3. spyce.com

Posted by admin