Co zrobić, gdy zgubimy telefon?

śr., 27.06.2018

Telefon nie jest już prostym urządzeniem do dzwonienia i odbierania sms’ów, to często centrum naszego życia. Odbieramy maile, płacimy w sklepie, wysyłamy zdjęcia, czytamy książki, wykonujemy przelewy, korzystamy z opcji stałego zalogowania w portalach społecznościowych. Pilnujemy naszych smartfonów równie dobrze jak portfeli, ale czasami zdarza się ten moment, gdy nie wiemy do jakiej czarnej dziury dostała się nasza komórka.

Internetowe memy mówiące o mikrozawale, gdy nie wyczuwamy telefonu w kieszeni spodni są oczywiście “najprawdziwszą prawdą”:). Niestety nie da się uniknąć tego przyśpieszonego bicia serca i chwili paniki, ale mamy bardzo dobry sposób na to aby znaleźć telefon zawieruszony w domu, aucie, czy na świeżym powietrzu.

Najpierw należy zalogować się do  Android Device Manager (Menadżer Urządzeń Android), wybierając nasze konto Google. Odnajdujemy nasz telefon i pojawia się mapa z zielonym uspokajającym paskiem. W panelu odnajdziemy opcję lokalizacji telefonu, działającą niestety tylko w sytuacji, gdy włączyliśmy wcześniej GPS. Jednak Manager daje możliwość odtworzenia zdalnie dźwięku, dość głośnego i podobnego do podstawowego dzwonka. Dobra wiadomość jest taka, że opcja ta działa również w sytuacji, gdy wyciszyliśmy wcześniej telefon. Trzecia możliwość Managera  to zdalne kasowanie danych –jednak ona wymaga wcześniejszej konfiguracji.

W sytuacji, gdy nasz telefon jest bardzo cennym dla nas urządzeniem, nie tylko pod względem wartości, warto go wcześniej ubezpieczyć. Jeżeli wiemy, że nasze urządzenie zostało skradzione powinniśmy zablokować kartę SIM u Operatora i koniecznie powiadomić policję. Według portalu mfind.pl 23% telefonów wraca do właścicieli. Jest nadzieja:)!

Na zakończenie filmik rozwijający temat:)

Źródło:

  1. https://www.mfind.pl/akademia/abc-zakupu/zgubienie-lub-kradziez-telefonu/
  2. http://www.komputerswiat.pl/nowosci/smartfony/2013/32/zgubiles-smartfon-z-androidem-teraz-mozesz-go-namierzyc.aspx

Posted by admin