iWound -aplikacja, która zmieni oblicze medycyny.

śr., 03.10.2018

Pacjenci Kliniki Chirurgii Ogólnej, Endokrynologicznej i Onkologii Gastroenterologicznej Szpitala Klinicznego im. H. Święcickiego w Poznaniu będą mogli zarządzać procesem własnego leczenia dzięki pierwszej na świecie aplikacji do monitorowania procesu gojenia ran. Telemedyczny system monitoringu zwany iWound, pod nadzorem prof. Tomasza Banasiewicza, umożliwia zdalne sprawdzanie stanu ran pooperacyjnych.

Aplikacja działa na dowolnym urządzeniu mobilnym i ma za zadanie wesprzeć lekarzy i pielęgniarki w opiece nad chorymi. Według pomysłodawców iWound może: 1) zmniejszyć liczbę powikłań wynikających z niewłaściwego gojenia się ran; 2) pozwalać na lepsze zarządzanie dokumentacją medyczną i umożliwiać dostęp do niej w każdej sytuacji; 3) zmniejszać kolejki, gdyż pacjenci  z domu będą wysłać lekarzowi zdjęcie rany czekając na dalsze wskazówki.

iWound rozpoczyna swe działanie na etapie wypisu ze szpitala.  Pacjenci uczestniczący w takim systemie leczenia otrzymują własny kod dostępu, następnie wypełniają wywiad medyczny i czekają na dalsze wskazówki od lekarzy prowadzących ich leczenie. Użytkowanie aplikacji jest proste, wygodne i intuicyjne, interfejs zawiera wiele przydatnych wskazówek i funkcji jak np. alarmowanie o czasie zmiany opatrunku. 

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

Źródła: 

  1. http://iwound.pl/index.php
  2. http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C31000%2Cpoznan-innowacyjna-aplikacja-do-monitorowania-ran-pooperacyjnych.html
  3. https://www.ump.edu.pl/aktualnosci/nowatorska-aplikacja-iwound
  4. https://www.automatyka.pl/wiadomosci-i-komunikaty/polska-aplikacja-do-monitorowania-ran-141699-10

Posted by admin