PANEL HMI – Jak usprawnić proces produkcyjny w mojej firmie?

śr., 16.09.2020

Electromatica od początku swojej działalności promuje wykorzystanie Paneli HMI w automatyzacji procesów produkcyjnych. Dzięki tworzonemu przez nas autorskiemu i indywidualnemu oprogramowaniu możemy usprawnić obsługę maszyn, a przez to procesy produkcyjne w Twojej firmie.

Panel HMI czyli Panel Sterowniczy z angielskiego Human – Machine Interface to nowoczesne urządzenie służące do komunikacji człowieka z maszyną, zastępujące tradycyjne fizyczne przyciski i kontrolki na rzecz programowalnego ekranu dotykowego. Urządzenie pomaga w planowaniu, zarządzaniu procesami produkcyjnymi, odczytywaniu i organizowaniu otrzymywanych danych, monitorowaniu i wprowadzaniu zmian na bieżąco. Panel daje także możliwość stworzenia wspólnego interfejsu obsługującego wszystkie komponenty systemu np. sterownik PLC, sterownik bezpieczeństwa, falowniki. Zebrane dane mogą być przesyłane dalej do większego systemu SCADA.

Wiemy, że nowoczesne zakłady i te, które chcą usprawnić procesy, a także dokonać oszczędności coraz chętniej korzysta z instalacji Panelów HMI. Dlaczego?
HMI zapewnia elastyczne i dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Dzięki np. dużej ilości portów komunikacji Ethernet, RS232 i RS485, oraz dużej liczbie obsługiwanych protokołów komunikacji (np. Modbus, BacNet IP, CANopen, EtherNet IP, EtherCAT, MQTT) można w przyszłości rozbudować używaną aplikację, łatwo dostosować ją do nowych warunków pracy lub skomunikować ze sterownikiem PLC. Użytkownicy doceniają także sposób wizualnej prezentacji danych, które wyświetlane są w czasie rzeczywistym. Temperatura w komorze chłodniczej, temperatura towaru, częstotliwość pracy falownika lub poziom wilgotności to tylko niektóre dane jakie można obserwować na wyświetlaczu.

Dlaczego to wszystko jest tak ważne w Twoim zakładzie?

Referencje?
Do tej pory Electromatica zainstalowała z powodzeniem Panele HMI:

Jeśli szukasz Panelu HMI dopasowanego do Twoich potrzeb, zapraszamy do Kontakt.

Autor: inż. Maciej Szymański
Autor fotografii: inż. Maciej Szymański

Źródła:
1. www.multiprojekt.pl
2. www.ebmia.pl

Zdjęcia i artykuł są chronione prawem autorskim. Chcesz skorzystać zacytować? Wpis źródło lub uzyskaj zgodę.

Posted by admin