Pomiary instalacji elektrycznej

CZY WYKONAŁEŚ POMIARY INSTALACJI ELEKTRYCZNEJ?

Pomiary instalacji elektrycznej w domku jednorodzinnym powinny odbywać się co 5 lat, przemawia za tym nie tylko rozsądek, ale też Prawo Budowlane i wymogi firm ubezpieczających. Pamiętaj, że wadliwa instalacja może stać się przyczyną np. uszkodzeń sprzętów AGD, źle działającej fotowoltaiki i odmowy wypłaty odszkodowania przez ubezpieczyciela.

Dlaczego należy wykonywać pomiary?

Każda instalacja elektryczna powinna być sprawdzana zgodnie z okresami narzuconymi przez Prawo Budowlane i np. zapisy w polisie ubezpieczeniowej. Pomiary instalacji elektrycznej w domku jednorodzinnym, powinno się wykonywać co do zasady co 5 lat. Jeśli Twój dom jest ubezpieczony sprawdź, czy ubezpieczyciel nie wymaga pomiarów co roku lub co 3 lata. W przypadku, gdy dojdzie do uszkodzeń spowodowanych wadliwym działaniem instalacji, ubezpieczyciel poprosi o aktualne pomiary, ich brak naraża Cię na nie wypłacenie odszkodowania! Wadliwa instalacji może powodować nieprawidłowe działanie sprzętów np. fotowoltaiki, urządzeń AGD i RTV. Dodatkowo pamiętaj, nie sprawdzana instalacja powoduje zagrożenie dla Ciebie i Twojej rodziny.

Jak wygląda procedura pomiarowa?

Zasady wykonywania pomiarów określa szereg norm i Prawo Budowlane. Nasza firma od lat wykonuje pomiary, stale doskonaląc swoje procedury. Nasz Pracownik skontaktuje się z Tobą i dokona bezpłatnej wyceny. Wykażemy jakie pomiary powinny być wykonane i jaki jest koszt usług. Standardowo wykonuje się: pomiar rezystancji uziomu; pomiar ciągłości połączeń wyrównawczych i uziemiających; pomiar rezystancji izolacji; pomiar impedancji pętli zwarciowych; pomiar czasu zadziałania i prądu zadziałania wyłącznika różnicowoprądowego.

W przekazanej dokumentacji znajdować się będą dane osób wykonywających pomiar, a także ich uprawnienia i dane miernika, w tym aktualne świadectwo wzorcowania (które zapewnia, że dany sprzęt pokazuje prawidłowe i nie zafałszowane wartości)

Jaki jest koszt pomiarów?

Koszt wykonania kompleksowych pomiarów dla domku jednorodzinnego o powierzchni do 120m2 waha się od 400 do 1000 zł netto. Skąd ta rozbieżność? Wszystko zależy od ilości tzw. “punktów”, poziomu skomplikowania instalacji, jej wielkości i ilości pomiarów które należy wykonać. W cenie maja Państwo pełną dokumentację i pewność, że pomiary wykonał technik z aktualnymi uprawnieniami SEP.

Dlaczego Electromatica?

Electromatica działa na rynku już od ponad 5 lat. Nasi pracownicy posiadają fachową wiedzę i uprawnienia SEP. Dysponujemy najlepszymi miernikami marki SONEL, które są na bieżąco wzorcowane. Wykorzystujemy nowoczesne technologie, które pozwalają nam dbać o środowisko. Powierzając nam wykonanie pomiarów otrzymasz kompletną dokumentację i gwarancję, że usługę wykonała legalna firma, której pracownicy posiadają wiedzę i niezbędne uprawnienia.

To od Ciebie zależy komu zaufasz i powierzysz swoje bezpieczeństwo

Masz pytania? Potrzebujesz fachowców?

Zadzwoń do nas!
+48 531-599-782